“Баркамол авлод”: республика финал босқичининг тўртинчи мусобақаси старт олди
Хабарингиз бор, “Баркамол авлод” спорт мусобақаларининг республика финал босқичи 12 та спорт тури бўйича ўтказилмоқда.
Бугун, 11 февраль куни Хоразмда “Баркамол авлод” спорт мусобақаларининг республика финал босқичи навбатдаги турнири старт олди.
Бироз муддат танаффусдан сўнг яна қайтаётган ушбу спорт мусобақасида академик лицей ва профессионал таълим муассасалари ўқувчи-ёшлари олимпия ўйинлари дастуридан ўрин олган спорт тури ҳисобланмиш волейбол бўйича ғолиблик учун курашишади.
Уч кун давом этадиган мусобақаларда барча ҳудудлардан ғолиб сифатида ташриф буюрган қизлар жамоалари республиканинг энг кучли номини аниқлаш учун паркетга чиқишади.
Маълумот учун, 2021 йилнинг декабрь ойидан бошлаб “Баркамол авлод” спорт ўйинларининг республика финал босқичига старт берилган эди. Ортда қолган вақт давомида “Баркамол авлод” спорт ўйинлари дастуридан ўрин олган 3 та спорт тури бўйича мусобақалар бўлиб ўтди.
Ўтказилган 3 та мусобақадан сўнг, якуний жадвални бухоролик спортчилар 41 очко билан бошқариб туришибди. Жадвалнинг иккинчи ўринидан 36 очко билан Хоразм вилояти вакиллари жой олган бўлса, учинчи ўринни бир йўла икки ҳудуд: Қорақалпоғистон Республикаси ва Самарқанд вилояти спортчилари ҳозирча бир хил 33 очко жамғарган ҳолда эгаллаб турибди.