Хатирчида стол тенниси бўйича "Прокурор кубоги" ўтказилди
Хатирчи туманида стол тенниси спорт тури бўйича "Прокурор кубоги" турнири ташкил этилди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020йил 24 январдаги "Ўзбекистон Республикасида жисмоний тарбия va оммавий спортни янада такомиллаштириш va оммавийлаштириш чора-тадбирлари тўғрисида"ги ПФ-5924 сон ҳамда 2020 йил 30 октябрдаги "Соғлом турмуш тарзини кенг тадбиқ этиш va оммавий спортни янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида"ги ПФ-6099 сон Фармони ижросини таъминлаш мақсадида Хатирчи туманида стол тенниси спорт тури бўйича "Прокурор кубоги" турнири ташкил этилди.
Мусобақада туман мактабларидан келган 50 нафардан ортиқ ўсмир ва қизлар ғолиблик учун баҳс олиб боришди. Мусобақа якунида умумжамоа хисобида 7-мактаб жамоаси биринчи ўринни қўлга киритди. Иккинчи ўринни 24-мактаб жамоаси банд этди. Кучли учликни 73- ва 9-мактабдан келган стол теннисчилари якунлаб беришди. Мусобака якунида ғолиб вa совридорлар диплом ҳамда қимматбаҳо совғалар билан тақдирланишди.