ОТМК волейболчилари Ўзбекистон суперкубоги соҳибига айланди
Хабарингиз бор, Олмалиқ шаҳридаги «Металлург» спорт мажмуаси уч кун давомида волейбол бўйича Ўзбекистон суперкубоги баҳсларига мезбонлик қилди.
Аёллар ўртасида ўтказилган баҳсларда барча масала дастлабки икки кунда ҳал бўлди, Нукус давлат педагогика институти волейболчи қизлари ҳар икки ўйинда мамлакат чемпиони ҳамда кубоги соҳиби Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия ва спорт университетининг СКУФ жамоасини ишончли тарзда мағлуб этди ва суперкубокни қўлга киритишди.
Эркаклар ўртасидаги баҳслар эса уч кунга чўзилди. Унда амалдаги Ўзбекистон чемпиони ва кубоги соҳиби Самарқанднинг «Ўзтелеком» жамоаси чемпионатнинг кумуш медалларига эга чиққан ОТМК жамоаси билан куч синашди. Дастлабки ўйинда самарқандликлар 3:2 ҳисобида ғалаба қозонишган бўлсада, кейинчалик олмалиқлик волейболчилар ташаббусни ўз томонига оғдиришди. Улар кейинги ўйинларни бир хил – 3:1 ҳисобида ўз фойдаларига ҳал қилишди ва Ўзбекистон суперкубоги-2021 соҳибига айланишди.
Суперкубок баҳслари тугагач Олмалиқда жорий мавсум ғолиб ва совриндорларини тақдирлаш маросими ўтказилди. Тадбирда Туризм ва спорт вазирлиги ҳамда Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши вакиллари ҳам иштирок этишди.
Чемпионат якунларига кўра, эркаклар ўртасида олтин медалга «Ўзтелеком», кумуш медалга ОТМК ва бронза медалига Ўзбекистон чемпионати дебютанти «Миллий гвардия» жамоалари сазовор бўлишди.
Аёллар ўртасида эса совриндорлар рўйхати қуйидагича кўриниш олди: