ОАВ ходимлари орасидан мерганлар аниқланди
27 июнь – Матбуот ва оммавий ахборот воситалари ходимлари куни муносабати билан Ўзбекистон Республикаси мудофаасига кўмаклашувчи “Ватанпарвар” ташкилоти томонидан республика ОАВ ходимлари ўртасида ўқ отиш бўйича мусобақа ўтказилди.
“Спорт – саломатлик гарови!” шиори остида ўтказилган ушбу мусобақанинг асосий мақсади журналистлар ўртасида соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш ва уларни спорт билан фаол шуғулланишга кенг жалб қилиш ҳисобланади.
Мусобақа иштирокчиларидан 10 метр масофадан туриб, белгиланган нишонларни пневматик милтиқларда мўлжалга олиб, ўқ узиш талаб этилди.
Қизғин, дўстона, шу билан бирга, муросасиз кечган беллашувда журналистлар қуйидаги натижаларга эришдилар:
1-ўрин: Ҳайдаров Қаҳрамон Ўктамович (Мудофаа вазирлиги Ахборот ва оммавий коммуникациялар департменти);
2-ўрин: Заитов Санжар Суннатуллаевич (“Спорт” телеканали);
3-ўрин: Ҳожиметов Шерзод Ортиқбоевич (“Спорт” телеканали).
1-ўрин: Раҳимова Динара Расулбек қизи (“Ёшлар” телеканали);
2-ўрин: Талипжанова Шафоат Манаповна (“Спорт” телеканали);
3-ўрин: Алманова Мавжуда Пўлатовна (Мудофаа вазирлиги Ахборот ва оммавий коммуникациялар департменти);
Ғолибликни ва фахрли ўринларни қўлга киритган ОАВ вакиллари “Ватанпарвар” ташкилотининг дипломлари ва эсдалик совғалари билан тақдирланди.
Шунингдек, “Ватанпарвар” ташкилоти фаолиятини ОАВда ёритишда фаол ҳисса қўшиб келаётган бир гуруҳ журналистларга ташкилот Марказий кенгаши раисининг ташаккурномалари топширилди.
Эслатиб ўтамиз, республика бўйлаб “Ватанпарвар” ташкилоти тизимида автокросс, мотокросс, картинг, триатлон, дуатлон, биатлон, ўқ отиш, авиамодел, ракетамодел, кемамодел, радиоспорт каби спортнинг техник ва амалий турлари секциялари фаолияти йўлга қўйилган бўлиб, Ташкилотнинг спортчилари ушбу спорт турлари бўйича республика, МДҲ, Осиё ва жаҳон чемпионатларида юқори ўринларни эгаллаб келмоқда.